Promujemy zasady bezpieczeństwa

GRI:

W ostatnim czasie wielu Polaków przeniosło większość swoich działań do Internetu. Należy jednak pamiętać, że aktywności w sieci takie jak: zakupy online, transakcje bankowe, korespondencja e-mail czy komunikacja z bliskimi poprzez media społecznościowe, mogą być wykorzystywane do wyłudzeń lub innych ataków cyberprzestępców. Dlatego tak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo w sieci. W T‑Mobile w minionym roku rozpoczęliśmy akcję, przypominającą o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w internecie.

  • 413-1

W trakcie pandemii również uczniowie szkół rozpoczęli naukę zdalnie, korzystając przy tym korzystając przy tym z popularnych komunikatorów i platform do zdalnej nauki. T-Mobile apeluje o bezpieczne korzystanie z tych narzędzi. Często są one instalowane zarówno na prywatnych, jak i służbowych urządzeniach mobilnych z dostępem do internetu.

Wiemy, że tylko świadome korzystanie z dostępnych narzędzi pozwoli na bezpieczne funkcjonowanie w internecie.

Dlatego w naszych akcjach informacyjnych zachęcamy rodziców do weryfikacji, czy narzędzia, z których korzystają dzieci, posiadają wyłącznie niezbędne uprawnienia, a także czy są dostosowane do ich wieku. Należy również pamiętać o właściwym zabezpieczeniu swojego urządzenia autoryzowanym programem antywirusowym.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z aplikacji:

  • przed zainstalowaniem aplikacji/komunikatora sprawdź opinie na ten temat i pobierz paczkę instalacyjną tylko z oficjalnej strony producenta
  • przed instalacją jakiejkolwiek aplikacji na telefonie (nawet darmowej gry dla dzieci) przeczytaj, jakie zgody akceptujesz
  • dbaj o regularne aktualizacje wszystkich aplikacji, z których korzystasz na swoim komputerze czy smartfonie
  • unikaj dodatkowych opłat i świadomie wyrażaj zgody na dodatkowe opcje

T‑Mobile podpisał porozumienie w sprawie cyberbezpieczeństwa

W marcu podpisaliśmy Porozumienie o współpracy pomiędzy Ministrem Cyfryzacji, NASK, UKE, a operatorami telekomunikacyjnymi: T‑Mobile Polska S.A., Orange Polska S.A., Polkomtel Sp. z o.o., P4 Sp. z o.o. Celem tej współpracy jest powstrzymanie masowych wyłudzeń danych oraz środków finansowych użytkowników Internetu w okresie trwającej pandemii.

Wyniki wyszukiwania