Po pierwsze edukacja

W T-Mobile wiemy, że w obecnej chwili dostęp do nowych technologii oraz ich umiejętne wykorzystywanie to kluczowe aspekty życia - i to nie tylko dla dorosłych, ale także dzieci. Od kilku tygodni jeszcze bardziej niż dotychczas mierzą się one z cyfrowym światem, uczestnicząc chociażby w zajęciach szkolnych online lub w wolnym czasie surfując po sieci.

Digital responsibility jest jednym z filarów naszej strategii odpowiedzialnego biznesu, dlatego zależy nam, aby wprowadzać dzieci już od najmłodszych lat do świata nowych technologii, ale tak, by potrafiły rozsądnie korzystać z jego dobrodziejstw. Ponadto umiejętność wykorzystywania cyfrowych narzędzi w codziennej nauce i pracy jest bardzo istotna dla ich przyszłości, ponieważ digitalowe kompetencje są niezwykle cenione przez pracodawców.

T-Mobile wraz z Fundacją Digital University w 2020 roku zapoczątkował ogólnopolski projekt edukacyjny B.Net, w ramach którego przeprowadzonych zostało kilkadziesiąt szkoleń i warsztatów dla dzieci i nauczycieli pracujących w szkołach podstawowych. Ich celem jest rozwój cyfrowych umiejętności i wzrost świadomości na temat zagrożeń w sieci. B.Net adresowany jest do nauczycieli oraz uczniów szkół podstawowych, pracowników bibliotek i domów kultury w miejscowościach poniżej 50 tysięcy mieszkańców.

Podczas szkoleń realizowanych online omówione zostały kluczowe aspekty bezpieczeństwa w sieci dotyczące uczniów w wieku 6 – 13 lat.

Oprócz rzetelnej wiedzy, podczas szkolenia nauczyciele otrzymali gotowe scenariusze zajęć, które powinni zrealizować z klasami 1- 8 w swojej szkole podczas tygodnia z B.NET oraz certyfikaty uczestnictwa. Scenariusze zostały przygotowane w trzech wariantach: dla klas 1-3, 4-6 oraz 7-8, a tematyka zajęć została odpowiednio sprofilowana pod kątem wieku uczniów.

Na zakończenie projektu eksperci przygotowali dla uczniów turnieje online B.NET pełne zabawy oraz ciekawych wyzwań, które miały w atrakcyjnej formie utrwalić zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem.

Projekt otrzymał patronat honorowy Ministerstwa Cyfryzacji oraz Państwowego Instytutu Badawczego NASK. Wszystkie informacje dotyczące projektu, bezpłatne materiały edukacyjne oraz terminy szkoleń dla nauczycieli wraz z system rejestracji na nie dostępne są na stronie http://bnet.info.pl/

B.NET w liczbach:

  • 16
    szkoleń online
  • 500
    ponad tylu nauczycieli wzięło udział w szkoleniach
  • 16
    województw
  • 113
    szkół
  • 6579
    uczniów wzięło udział w turnieju
  • 90
    %
    pedagogów biorących udział w szkoleniach zrealizowało już ze swoimi uczniami zajęcia z zakresu cyberbezpieczeństwa

Wyniki wyszukiwania