Odpowiedzialni społecznie – Wstęp

GRI:

W T-Mobile dbamy o to, by nikt nie czuł się cyfrowo wykluczony, a korzystanie z technologii było bezpieczne. Bo wpływ na otoczenie to nie tylko reagowanie na to co dzieje się tu i teraz, ale także patrzenie w przyszłość. Pamiętamy o podstawie naszego biznesu – dostarczamy usługi, technologię i jesteśmy odpowiedzialni za to, jak wpłyną one na społeczeństwo. Dlatego chcemy mówić przede wszystkim o dwóch kwestiach. Po pierwsze, zadbać o tych, których technologia onieśmiela, czyli o seniorach. A po drugie, o tych, którzy czasami znają ją aż za dobrze – czyli o najmłodszych użytkownikach – i troszczyć się o ich bezpieczeństwo.

  • 102-15
  • 413-1

Żyjemy w czasach, w których Internet w połączeniu z nowymi technologiami daje praktycznie nieograniczone możliwości nauki, poznawania świata i nowych ludzi. Nieumiejętne korzystanie z szerokiego dostępu do różnorodnych treści może stanowić zagrożenie, szczególnie dla najmłodszych. Jednocześnie coraz większym wyzwaniem jest zmiana naszego stylu życia.

W wyniku epidemii SarS CoV2, nasze codzienne życie – praca, czas wolny, sport czy zakupy – przenieśliśmy do sieci.

Obecnie pracujemy i często również odpoczywamy online, zapominając o zagrożeniach jakie niesie ze sobą nieodpowiednio zabezpieczona obecność online. Aktywne korzystanie z internetu nie zawsze oznacza, że jesteśmy świadomi wszystkich zagrożeń , jakie mogą nas spotkać w wirtualnej rzeczywistości.

Dlatego jednym z trzech priorytetów naszej strategii odpowiedzialnego biznesu jest realizacja inicjatyw zwiększających bezpieczeństwo w sieci wśród użytkowników, a szczególnie tych najmłodszych.

Staramy się podejmować działania na rzecz zwiększania świadomości, edukacji, a także udostępniać narzędzia wspierające bezpieczne i odpowiedzialne życie online.

Wyniki wyszukiwania