Edukacja pracowników

Postanowiliśmy do działań na rzecz realizacji strategii aktywnie włączyć również pracowników T-Mobile. Realizowana w 2020 roku kampania WE CARE, skupiła się na edukacji i promocji pozytywnych postaw proekologicznych wśród pracowników – pracy i w domu. Nasze działania skupiły wokół takich tematów jak ograniczenie plastiku, ograniczenie zużycia wody i energii elektrycznej oraz niemarnowaniu żywności.

W miejscach ogólnodostępnych zamieściliśmy specjalne edukacyjne naklejki, których zadaniem było przypominanie o małych codziennych nawykach, jak zużywanie mniejszej ilości wody, czy gaszenie światła.

Naszą nową propozycją by zaangażować pracowników i zachęcić do ekologicznego stylu życia był cykl wydarzeń, spotkań z ekspertami Eko Piątki. Co tydzień przez miesiąc, wraz z ekspertami oferowaliśmy warsztaty i prelekcje. Spotkania były poświęcone różnym tematom, m.in. segregacji odpadów, kompostowaniu czy upcyklingu.

Pracownicy mogli wziąć udział w warsztatach dotyczących zrównoważonej konsumpcji. Porozmawiać o tym jak podejmować decyzje zakupowe z uwzględnieniem wszelkich konsekwencji, jakie niosą ze sobą. Nauczyć się jak czytać składy produktów i jakie opakowania najlepiej wybierać podczas zakupów, jak rozpoznać żywność i kosmetyki ekologiczne, czy certyfikaty na produktach są potrzebne.

 

W ramach Eko Piątków pracownicy poznali również sposoby na wdrożenie less waste we własnym domu, a także dowiedzieli się najważniejszych informacji dotyczących zanieczyszczenia plastikiem.

Ostatnie spotkanie z cyklu Eko Piątków poświęcone zostało tematowi wpływu technologii na środowisko. Uczestnicy poznali m.in. przykłady aplikacji, które mają za zadanie umożliwienie bardziej ekologicznego życia oraz sposoby na korzystanie z komputerów oraz smartfonów w bardziej zrównoważony sposób i tak, aby zmniejszać zużycie energii.

Zero waste challenge

Dla naszych pracowników w ramach nowego projektu Zero Waste Challenge przygotowaliśmy eko-przewodnik, w który, przedstawiliśmy pomysły na to, jak przez małe zmiany codziennych nawyków możemy pomóc naszej planecie. Zwracamy w ten sposób uwagę, że wystarczą nawet drobne czynności, które powtarzane każdego dnia przynoszą realne korzyści dla środowiska.

zero waste zero waste

Wyniki wyszukiwania