Motywem przewodnim całego cyklu Fajnej Akademii są cyfrowe narzędzia do uczenia się.
W 2020 roku rozpoczęliśmy również kolejny projekt z Fundacją CoderDojo Polska. Fajna Akademia to bezpłatne zajęcia online dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat oraz ich rodziców. Uczestnictwo w zajęciach prowadzonych w ramach Fajnej Akademii umożliwia dzieciom poznanie innowacyjnych i niezwykle pożytecznych umiejętności przydatnych w edukacji, a także spędzenie czasu z rodzicami w wartościowy sposób.
To również doskonały sposób na kontakt z innymi uczestnikami zajęć, którego tak bardzo brakuje teraz najmłodszym.
Motywem przewodnim całego cyklu Fajnej Akademii są cyfrowe narzędzia do uczenia się.
Prowadzący starali się przekazywać wiedzę poprzez zabawę oraz aktywne uczestnictwo w projekcie. Na warsztatach na najmłodszych czekało też zaproszenie do interaktywnego głosowania, zabawa w kalambury, czy nauka korzystania, jak korzystać z ciekawych i bezpłatnych programów graficznych, które zrozumie i wykorzysta swobodnie nawet ośmiolatek.
Zrealizowaliśmy łącznie cztery spotkania online, w których wzięło udział 150 dzieci wraz z rodzicami, czyli projekt objął łącznie 300 osób, które miały okazję poznać nowoczesne narzędzia edukacyjne.
Strona projektu znajduje się tutaj: https://coderdojo.org.pl/projekty/fajna-akademia/
To wydarzenie, organizowane przez fundację Digital Poland, przeznaczone zarówno dla stawiających pierwsze kroki w cyfrowym świecie, jak i osób, które chcą rozwijać swoje kompetencje. W ramach Festiwalu T‑Mobile zaangażował się w Noc Innowacji, podczas której swoje drzwi (również te wirtualne) otworzyły centra badawczo-rozwojowe, instytucje i uczelnie wyższe oraz firmy technologiczne. T‑Mobile Polska postanowiło pokazać publiczności, jak działa i jak wyposażone jest jedno z największych w Polsce Data Center naszej firmy.
Jednocześnie zaangażowaliśmy się również w akcję Cyfrowy Bohater, organizowaną przez Digital Poland we współpracy z Fundacją Leżę i Pracuję, w ramach której uczestnicy mogą poznać sylwetki osób, które mimo przeciwności losu i niepełnosprawności, starają się odzyskać normalne życie, przy użyciu cyfrowych technologii. Każdy uczestnik Festiwalu mógł wesprzeć Cyfrowych Bohaterów, pomagając sfinansować zakup nowoczesnego sprzętu i profesjonalnych szkoleń z cyfrowych kompetencji dla najbardziej potrzebujących osób.